2015 yılında kurulmuş olan Fakültemiz Resim Bölümü 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren ilk öğrencilerini alarak eğitime başlamıştır.

Bölümümüzde 1 Doçent, 3 Dr. Öğr. Üyesi, 1 Öğr. Görevlisi ve 1 Arş. Görevlisi olmak üzere altı öğretim elemanıyla eğitim-öğretime devam etmektedir. Öğretim elemanlarımız ulusal ve uluslararası sanatsal faaliyetlere katılarak akademik bilgi ve tecrübelerini güçlendirmektedirler.

Bölümümüz öğretim elemanlarına ait iki yıl gibi kısa bir sürede iki kitap, iki makale, uluslararası on sekiz karma sergi, sekiz sempozyum, beş kişisel sergi gerçekleştirerek fakültemizi ve üniversitemizi bilimsel ve sanatsal alanda temsil etmiş ve etmeye de devam edecektir. Ayrıca bölümümüz, üniversitemiz bünyesinde tüm sanat üretenlerin buluştuğu “Sanat Buluşması” sergisini gerçekleştirmiş ve geleneksel hale getirme kararı almıştır.

Bölümümüzde üç resim atölyesi ve iki derslik aktif olarak kullanılmaktadır. Atölyelerimizde ve sınıflarımızda gerekli olan araç-gereç ve elektronik donanımlar mevcut olup, internet bağlantısıyla modern ortamda çağdaş bir eğitim verilmektedir. Bölümümüz sanatsal her türlü faaliyete ev sahipliği yapmakla birlikte ilimizde gerçekleştirilen her türlü sanatsal faaliyete de destek vermektedir.

Sanatçı, sanat eğitimcisi ve tasarımcı temel odaklı eğitim alan öğrencilerimiz, ayrıca Mesleki Yabancı dil  (İngilizce) eğitimi de almaktadırlar. Böylece öğrencilerimiz aldıkları eğitim sonunda sanatçı, eğitimci ve tasarımcı olarak iş imkanlarına sahip olabilecekleri gibi, akademik alanlarda da ilerleyebilirler. Ayrıca bölümümüzde bilgisayar destekli grafik tasarım programları öğretilmekte olup öğrencilerimiz bu programlarla bağlantılı mesleklerde de çalışabilirler. Daha fazla bilgi için tıklayınız >>